Dlaczego warto wracać do biur – psychologiczne koszty pracy z domu dla pracodawcy i pracownika / Webinarium Knight Frank
W czasie ostatniego roku czasy się diametralnie zmieniły. Od wszystkich nas sytuacja wymagała zmiany sposobu myślenia i dostosowania się do nowej sytuacji w pracy, w domu, na rynku, w sposobie funkcjonowania społeczeństwa. Tego także oczekują pracownicy od swoich pracodawców – przede wszystkim elastyczności bazującej na empatii i zrozumieniu potrzeb i problemów pracownika jako jednostki.
Dobrym przykładem będzie tutaj sposób organizacji pracy po pandemii. Badania potwierdzają, że 9 na 10 osób pracujących zdalnie w trakcie pandemii chciałoby kontynuować ten model także po jej zakończeniu. Oczekują więc stworzenia takiej możliwości od swojego pracodawcy. Wśród nich są osoby, które nie lubią kontroli; praca w biurze w określonych godzinach jest dla nich ograniczeniem, a kontakt z innymi ludźmi nie jest dla nich ważny. Zajdą się także i tacy, który w tym sposobie pracy odnaleźli swój sposób na sukces i nie chcą z tego teraz rezygnować. Powrót do biura po tak długim czasie może wiązać się z obawą o trudność w dostosowaniu się do reguł biurowych i strach przed „wtłoczeniem” w dawną rzeczywistość.
wtorek, 15 czerwca 2021 10:00