Audycja radiowa Radio Plus „Ludzkim głosem”

        

Data publikacji: 7 września, 2020

Autor: Izabela Kielczyk

O relacjach w szkole, w rodzinie i o nowych warunkach nauczania w czasie pandemii rozmawiamy razem z moim mężem, Kubą, terapeutą, z Patrycją Michońską w drugiej części programu „Ludzkim Głosem”.

Epidemia zabrała na wiele rzeczy ale, okazuje się, ze także wiele nam dała. Moment zatrzymania, zastanowienia, co jest dla nas ważne. Wśród ludzi pojawiło się więcej zrozumienia i wyrozumiałości; nawiązały się inne relacje oparte na empatii i pomocy.
Z drugiej strony pojawia się zmęczenie i bunt związane z ograniczeniami nałożonym na nasze wcześniej bardzo wygodne życie. Dzieci i młodzież, odizolowani od rówieśników, także czuli się bardzo źle w zamknięciu w domu.
Jesteśmy zadowoleni z pójścia dzieci do szkoły, ale nowy rok szkolny przynosi wiele nowych wyzwań. Wyczekana radość dzieci z powrotu do grona rówieśników przeplata się z trudnymi do utrzymania rygorami sanitarnymi, nauką nowych reguł i wdrożeniu ich w codzienne życie szkolne oraz ciągłą niepewność dotyczącą obecności zagrożenia i przyszłości funkcjonowania szkoły. Nie bagatelizujmy zmian i nowej rzeczywistości; pomóżmy dzieciom i sobie zrozumieć i łatwiej przystosować się do nowych warunków nauczania.
http://www.radioplus.pl/program-czytaj/1243/138891/ludzkim_glosem_07_09_2020