Co zrobić by szef właśnie Tobie dał podwyżkę / wywiad na portalu iWoman.pl

        

Data publikacji: 6 czerwca, 2012

Autor: Izabela Kielczyk

Co zrobić by szef właśnie Tobie dał podwyżkę. Przedstawimy 7 sprawdzonych sposobów na podejście pracodawcy.

Nigdy nie stawiaj szefa pod ścianą, nie żądaj więcej pieniędzy niż pozwala na to sytuacja firmy i wystrzegaj się postawy roszczeniowej. Są znacznie lepsze metody, by dopiąć swego bez ryzyka, że twoje starania nie obrócą się przeciw tobie. Oto siedem najważniejszych.

– Znam dyrektora zarządzającego, który przez pięć lat nie dostawał podwyżki. Z tym argumentem i groźbą odejścia z pracy poszedł do szefa. Skończyło się to tak, że dyrektor mógł się z pracą pożegnać. Szef, co prawda najpierw obiecał sprawę przemyśleć, jednak na kolejnej rozmowie kazał mu złożyć wypowiedzenie – przestrzega psycholog biznesu Izabela Kielczyk.

Ekspertka przytacza jednak drugą historię, w którym groźba porzucenia pracy zakończyła się sukcesem pracownika. -Szef przestraszył się, że straci cenną osobę. Doszli więc do porozumienia. W tym przypadku pracownikiem był informatyk, tworzący wyspecjalizowane programy dla banku. Znalezienie i wyszkolenie następcy wymagałoby od pracodawcy wiele czasu – mówi Kielczyk.

1. NAJWAŻNIEJSZY JEST ODPOWIEDNI MOMENT

Trzeba mieć wyczucie chwili i nigdy nie prosić szefa o rozmowę, gdy jest w kiepskim nastroju, a w firmie dzieje się źle. Zły pomysł to również zaskakiwanie go, na przykład przy jedzeniu, czy w drodze na papierosa. Na rozmowę trzeba umówić się wcześniej i przeprowadzić ją w cztery oczy.

(…)

 

przeczytaj cały artykuł na: