Czym jest sukcesja, a czym może być? Czyli psychologia w procesie zmiany pokoleniowej / TRANSFER DAY

        

Data publikacji: 8 listopada, 2021

Autor: Izabela Kielczyk

Czy wiesz, że w Polsce większość sukcesji kończy się niepowodzeniem?

Dzieje się tak dlatego, że sprawa tylko z pozoru wydaje się prosta, a w procesie tym tkwi wiele pułapek. Oprócz zagadnień prawnych czy podatkowych, na arenę wkraczają emocje, uczucia i różnice pokoleniowe, które, niestety, częściej są powodem konfliktów niż źródłem inspiracji.

Przedsiębiorczość w dzisiejszych czasach z Polsce coraz silniej łączy się z psychologią. Umiejętne zarządzanie nie polega już tylko na znalezieniu luki rynkowej, skutecznej rywalizacji z konkurencją poruszaniu się w twardym biznesie, ale także na zrozumieniu i empatii dla pracowników, kontrahentów, klientów. Z punktu widzenia psychologii biznesu, jednym z najtrudniejszych procesów w przedsiębiorstwie jest dobrze i sprawnie przeprowadzona sukcesja.

O tym, jakie trudności możesz napotkać w roli sukcesora lub nestora, jak przygotować się do swojej roli w procesie sukcesji i jak sobie poradzić z pułapkami natury prawnej, podatkowej i psychologicznej, które czają się w naturalnie i prosto z pozoru wyglądającym procesem będziemy rozmawiać podczas TRANSFER DAY realizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Spotkajmy się 9 listopada na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej!

ul. Traugutta 79 Gdańsk, Audytorium 007

Zapraszamy!

Sukcesja to proces, który dotyczy lub będzie dotyczył każdego z przedsiębiorców. Bądź gotowy na to wyzwanie!

Link do rejestracji: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScggkvZ8svQJ8NcyY404Pnpssnc6ypTYZ-6ccqrNKJNSeytiQ/viewform

Politechnika Gdańska wtorek, 09 listopada 2021 12:00