Nie tak miało być. Po zmianach doszedł im dodatkowy tydzień pracy w miesiącu / PulsHR

        

Data publikacji: 31 maja, 2021

Autor: Izabela Kielczyk

Pracodawcy stoją przed dużym wyzwaniem, ponieważ praca w systemie hybrydowym zmieni rzeczywistość środowiska pracy. Czy polscy pracodawcy są na to przygotowani?

9 na 10 osób pracujących zdalnie w trakcie pandemii chciałoby kontynuować ten model także po jej zakończeniu. Dla pracodawców to znaczne oszczędności przy jednoczesnej wysokiej efektywności pracy, dlatego też światowe badania przewidują, że liczba pracowników pracujących zdalnie w 2021 roku podwoi się względem roku 2019.  Tymczasem połowa pracodawców w Polsce stale waha się nad wprowadzeniem możliwości home office.  To już nie tylko trend, to konieczność w post-pandemicznej rzeczywistości.

Jakie są korzyści, a jakie zagrożenia w systemie pracy zdalnej i jakich działań będzie wymagał od pracodawców hybrydowy model pracy? – materiał zawierający wyniki polskich i światowych badań wraz z moimi komentarzami publikuje pulsHR.pl:

https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/nie-tak-mialo-byc-po-zmianach-doszedl-im-dodatkowy-tydzien-pracy-w-miesiacu,81897.html