Odpowiedzialnie i prestiżowo / EKS Magazyn

        

Data publikacji: 16 września, 2013

Autor: Izabela Kielczyk

Concierge jest wizytówką ekskluzywnego hotelu albo kompleksu apartamentów. Spełnia wszelkie życzenia i zachcianki gości. Asystentka często reprezentuje firmę w pierwszym, jakże ważnym kontakcie z klientem. Pracownicy branży zdrowotno – urodowej zyskują coraz większe uznanie, a ich zawody są coraz lepiej płatne. Oto trzy zawody, w których o kryzys niełatwo.

(…)

 

Piękna branża
Zapotrzebowanie na pracowników, którzy zadbają o piękny i zdrowy wygląd również rośnie z roku na rok. To branża rozwojowa, dlatego warto kształcić się w tym kierunku — przekonują specjaliści od rynku pracy.
Kogo szuka branża zdrowotno — urodowa? Izabela Kielczyk, psycholog biznesu wymienia: — Jak grzyby po deszczu rosną salony usług spa, wellness, masażu. Salony te oferują rozmaite usługi poprawiające urodę. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowane kosmetyczki, masażystów, pedikiurzystki, fizjoterapeutów. Ważną rolę odgrywa wykształcenie tych osób. Minęły bowiem czasy, że kosmetyczką mogła zostać osoba bez szkoły czy odpowiednich kursów. Tak samo od masażystów wymagają pracodawcy wykształcenia, a nawet studiów z zakresu fizjoterapii.

Jak więc walczyć o posadę? Na rynku mają szanse przetrwać te osoby, które są wykształcone, z doświadczeniem oraz mające predyspozycje osobowościowe do zawodu – są to zawody wymagające bardzo bliskich relacji z klientami, kto nie lubi relacji z innymi nie ma szans na powodzenie w tym zawodzie. Tu liczy się pasja oraz umiejętność tworzenia relacji z klientem.
Osoby, które mogą pochwalić się stażem, doświadczeniem i umiejętnościami mogą liczyć na prestiżową pracę w najlepszych i najdroższych salonach urodowych, do których trafiają ekskluzywni klienci.

Pliki do pobrania