Pracodawcy zaczynają rozumieć, że każdy może mieć kryzys w życiu. Psycholog biznesu o depresji / ofeminin.pl
Lęk przed chorobą, odosobnienie, zaburzenie codziennej rutyny to tylko niektóre z czynników podczas pandemii koronawirusa, które wywróciły nasz świat do góry nogami. A razem z nim stan zdrowia psychicznego.
Nawet1,5 mln osób w Polsce zmaga się z depresją. Podczas pandemii COVID-19 może być to nawet dwa razy więcej osób. Ministerstwo Zdrowia podaje, że ponad połowa Polaków deklaruje, że w tym czasie zauważyło oznaki depresji u kogoś ze swojego otoczenia.
Pomimo kryzysowej sytuacji, w której się znaleźliśmy, musieliśmy się do niej dostosować także z perspektywy zawodowej, szczególnie w obliczu trudnej sytuacji na rynku pracy i lęku przed brakiem stabilizacji finansowej.
Stres w pracy jedną z przyczyn depresji – w pandemii tylko gorzej
Więcej niż 70 proc. ankietowanych badań CBOS dotyczących depresji wskazało nadmierny, długotrwały stres jako główną przyczynę choroby. Ponad połowa wymieniła także samotność i brak kontaktów międzyludzkich oraz nadmiar pracy i obowiązków.
O tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na dobrostan psychiczny pracowników i pracodawców, rozmawiam z dziennikarką ofemin.pl https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/praca-a-depresja-jak-funkcjonowac-pracodawcy-zaczynaja-rozumiec-depresje/btw5s7h