Prawdziwe historie wojen o podwyżkę… / iWoman.pl

        

Data publikacji: 9 stycznia, 2013

Autor: Izabela Kielczyk

Dwa lata starań o 350 złotych podwyżki czy 500 złotych więcej w jeden dzień. Prawdziwe historie wojen o podwyżkę to raczej opowieści pełne rozczarowań
– Szef ignorował moje prośby o większą stawkę, nie chciał mnie nawet do końca wysłuchać. Dlatego zdecydowałam się na inne rozwiązanie, które naprawdę go zaskoczyło. Udało się, teraz zarabiam o 350 złotych więcej – opowiada Ola, specjalistka od sprzedaży i wycen. Mniej szczęścia miała Anna, która była już urzędniczką w gminie, później w skarbówce i w PZU. Nawet gdy awans był blisko, zawsze coś się psuło. – Bo nie miałam znajomości – opowiada wściekła.

 

Wyjechała za granicę. Oto prawdziwe historie zmagań o lepsze życie.

 

(…)

Ola zaznacza, że gdyby szef zignorował jej wniosek o podwyżkę, zaczęłaby szukać innej pracy. Może oficjalne pismo jest zatem dobrym pomysłem, by podejść pracodawcę, który nie chce podnieść pensji? Niekoniecznie. – Wszystko zależy od wielkości firmy czy od stosunków podwładnych z przełożonymi – podkreśla Izabela Kielczyk, która jest nie tylko psychologiem biznesu, lecz również pracodawcą, jako wiceprezes firmy Ypsilon Media.

Specjalistka zaznacza, że wniosek może być dla szefa dużym zaskoczeniem w zespole, w którym wszyscy się znają. – Nagle pracownik pisze oficjalne pismo i przełożony się zastanawia: „Może coś się stało, może podwładny chce mi coś powiedzieć, dlaczego po prostu z tą sprawą nie przyszedł” – wyjaśnia Kielczyk.

 

przeczytaj cały artykuł: