Rozmowa kwalifikacyjna / TVN 24 BiŚ

        

Data publikacji: 29 stycznia, 2014

Autor: Izabela Kielczyk

Szukasz pracy? A może czeka cię trudna rozmowa kwalifikacyjna?

Sprawdź, w jaki sposób możesz przygotować się do spotkania o nową pracę, aby przekonać do siebie przyszłego szefa. Jak przekonać do siebie przyszłego pracodawcę? W programie „Biznes dla Ludzi” radziła Izabela Kielczyk, coach i psycholog biznesu.

 

– Jeszcze przed rozmową warto przypomnieć sobie wszystkie sukcesy, rzeczy które udało nam się osiągnąć. Trzeba też zastanowić się jakie nasze cechy nam w tym pomogły. Muszą to być konkretne cechy, bo powtarzanie sobie, że nam się uda, czy to, że „jesteśmy zwycięzcami” nie zawsze działa, bo zwykle nawet jak to powtarzamy, to w to nie wierzymy – twierdzi Kielczyk.

Zadbaj o wygląd

Równie ważną kwestią jest nasz wygląd. – Klasyka zawsze się sprawdza, ale możemy do niej dodać jakiś dodatek, który nas charakteryzuje, czyli np. czerwony pasek, czy buty – uważa Kielczyk i dodaje, że przed rozmową o pracę warto sprawdzić z jaką firmą mamy do czynienia. – Może okazać się, że garnitur to wcale nie jest najlepszy ubiór, bo pracują tam ludzie kreatywni, którzy wyrażają to także przez strój – radzi trenerka biznesu.
Program „Biznes dla Ludzi” Pawła Blajera do obejrzenia na antenie TVN24 Biznes i Świat od poniedziałku do piątku o godz. 20.00.