Rośnie hejt i agresja wobec kierowców autobusów / Pytanie na Śniadanie

        

Data publikacji: 29 listopada, 2021

Autor: Izabela Kielczyk

Reagowanie agresją nie jest uwarunkowane tylko i wyłącznie rysem charakteru. Na wybuchowy sposób reakcji może złożyć się wiele czynników będących wypadkową wychowania, doświadczeń, bieżącej sytuacji, a także przedłużającego się „napełniania dzbana”. Czy zaobserwowaliście, że nasze „dzbany” powoli stają się przeciążone?

W dzisiejszym (pon., 29.11.2021) wydaniu PnŚ analizowaliśmy to, czego w ostatnim czasie doświadczają pracownicy MPK we Wrocławiu – wulgarne, pełne nienawiści komentarze i wiadomości, ogromnie agresywne zachowania pasażerów względem kierowców, motorniczych czy pracowników biura obsługi klienta. Skąd pojawia się tyle złości? Czy reakcje są adekwatne do sytuacji? Jak na nie reagować?

Warto zdawać sobie sprawę, że przedłużająca się sytuacja niepewności, ogromny stres powodowany przez strach kumuluje się i może spowodować nieoczekiwaną reakcję w każdym z nas. Jedni reagują wycofaniem, zamknięciem, depresją i wyciszeniem. Inni odreagowują agresją.

Prawdopodobnie będziemy świadkami coraz częstszych wybuchów powodowanych przez narastającą frustrację u klientów czy pracowników.  Dobrze jest zdawać sobie z tego sprawę; spróbować przewidzieć i zarządzić także własnymi emocjami aby takim napadem nikogo nie zranić, ani nie stracić w oczach innych.

Szefie – czy wiesz jak sobie radzić z agresją w miejscu pracy? A czy umiesz zarządzić swoimi emocjami i poskromić czyhającego w Tobie drapieżnika?

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/57178689/hejt-i-agresja-wobec-kierowcow-autobusow

poniedziałek, 29 listopada 2021 08:00