Sukcesja w firmie rodzinnej –Wielopokoleniowość to wojna czy inspiracja? – webinarium Stowarzyszenia IFR

        

Data publikacji: 5 maja, 2021

Autor: Izabela Kielczyk

„To, że mamy COVID i obostrzenia rządowe nie tłumaczy, że musimy przewrócić biznes do góry nogami!” – myśli Ryszard ze złością. – „Co oni sobie wyobrażają?!? Praca zdalna? Po co? Pewnie po to, żeby nie pracować, a dostawać pensje! Facebook? Po co poważnemu biznesowi takie głupoty?!?”

Ryszard od ponad 30 lat prowadzi firmę, którą sam założył i stworzył od postaw. Jest z tego bardzo dumny. Ale już trochę zmęczony. Niedawno zaczął myśleć o emeryturze i o tym, żeby przekazać swój biznes następcom… Sprawa niby oczywista, a jednak okazała się być bardzo skomplikowana. Proces wdrażania Młodych w jego biznes przynosi dużo nieporozumień, stresu i konfliktów. Okazuje się, że oczekiwania obu stron są różne…

Czy i kiedy wdrożyć młode pokolenie do pracy w firmie rodzinnej? Jak ten proces powinien przebiegać i jak nim zarządzić? Jakie mamy do dyspozycji rozwiązania i narzędzia ułatwiające i porządkujące całą procedurę?

Zagadnieniom związanym z przekazaniem biznesu sukcesorom poświęcone było webinarium zorganizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych „Sukcesja w firmie rodzinnej –Wielopokoleniowość to wojna czy inspiracja?”. Sukcesja jest tym momentem w życiu firmy, w którym spotykają się obszary psychologii biznesu i kwestie prawne, dlatego webinarium poprowadziliśmy wspólnie z Panem Mecenasem Piotrem Grabowskim (radca prawny, wspólnik zarządzający Grabowski i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. – partner Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych) w ramach naszej współpracy „Temida i Psyche Twojego biznesu”.

środa, 28 kwietnia 2021 11:00