Fundusze funduszy / bankier.pl

Fundusze funduszy – jak zabezpieczyć inwestycje przed niespodziewanym

Niepewna sytuacja na rynkach finansowych sprawiła, że Polacy uciekają z funduszy akcji. Nic dziwnego –  rynki coraz mocniej uzależnione są raczej od polityki, niż od ekonomii. W tej sytuacji najlepszą strategią inwestycyjną jest unikanie nadmiernego ryzyka i dywersyfikacja środków w portfelu – radzą eksperci.

Dobrym wyjściem na takie czasy mogą być fundusze funduszy – rozwiązanie, które pozwala inwestorom skupić się na strategicznych decyzjach, sam dobór nawet kilkunastu najlepszych papierów pozostawiając w rękach specjalistów.

(…)

– Polacy cenią bezpieczny zysk, nie chcą ryzykować utraty ciężko zarobionych pieniędzy. Cześć z nas uważa, że ma za mało pieniędzy by lokować je w ryzykownych formach oszczędności – tłumaczy Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

 

(…)

 

przeczytaj cały artykuł:

Co zrobić by szef właśnie Tobie dał podwyżkę / wywiad na portalu iWoman.pl

Co zrobić by szef właśnie Tobie dał podwyżkę. Przedstawimy 7 sprawdzonych sposobów na podejście pracodawcy.

Nigdy nie stawiaj szefa pod ścianą, nie żądaj więcej pieniędzy niż pozwala na to sytuacja firmy i wystrzegaj się postawy roszczeniowej. Są znacznie lepsze metody, by dopiąć swego bez ryzyka, że twoje starania nie obrócą się przeciw tobie. Oto siedem najważniejszych.

– Znam dyrektora zarządzającego, który przez pięć lat nie dostawał podwyżki. Z tym argumentem i groźbą odejścia z pracy poszedł do szefa. Skończyło się to tak, że dyrektor mógł się z pracą pożegnać. Szef, co prawda najpierw obiecał sprawę przemyśleć, jednak na kolejnej rozmowie kazał mu złożyć wypowiedzenie – przestrzega psycholog biznesu Izabela Kielczyk.

Ekspertka przytacza jednak drugą historię, w którym groźba porzucenia pracy zakończyła się sukcesem pracownika. -Szef przestraszył się, że straci cenną osobę. Doszli więc do porozumienia. W tym przypadku pracownikiem był informatyk, tworzący wyspecjalizowane programy dla banku. Znalezienie i wyszkolenie następcy wymagałoby od pracodawcy wiele czasu – mówi Kielczyk.

1. NAJWAŻNIEJSZY JEST ODPOWIEDNI MOMENT

Trzeba mieć wyczucie chwili i nigdy nie prosić szefa o rozmowę, gdy jest w kiepskim nastroju, a w firmie dzieje się źle. Zły pomysł to również zaskakiwanie go, na przykład przy jedzeniu, czy w drodze na papierosa. Na rozmowę trzeba umówić się wcześniej i przeprowadzić ją w cztery oczy.

(…)

 

przeczytaj cały artykuł na:

Jak robić, by się nie narobić…? wywiad na portalu Menstream

Jak robić, by się nie narobić i zostać najbardziej efektywnym pracownikiem w firmie. Oto 7 sposobów

Zobacz, jak zorganizować sobie pracę, skończyć ją wcześniej i nie przesiadywać po godzinach.

Vilfredo Pareto, znany ekonomista i socjolog sformułował złotą zasadę 80:20. Włoski naukowiec udowodnił swoimi badaniami, że zaledwie 20 proc. nakładu czasu przynosi aż 80 proc. efektów i na odwrót – 80 proc. czasu poświęcamy na rzeczy, które przynoszą tylko 20 proc. efektów.

Izabela Kielczyk – Jeśli tracisz czas, tracisz również pieniądze! To bardzo powszechna i stara zasada biznesu. Niestety szacuje się, że ponad połowę tego kapitału marnotrawimy z własnej winy. Czasem wystarczy kilka zmian w organizacji dnia, by przejąć kontrolę nad swoją pracą – przekonuje rozmowie z MenStream.pl Izabela Kielczyk, psycholog biznesu.

Oto skuteczne wskazówki, jak zorganizować sobie dzień pracy, skończyć ją wcześniej i nie przesiadywać po godzinach.

1. Plan to podstawa działania

Uwielbiam, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem – mawiał John Hannibal Smith, z popularnego serialu telewizyjnego Drużyna A. I to motto powinno przyświecać każdemu, kto nie chce stracić kontroli nad czasem. Właściwy plan to podstawa zorganizowanego mężczyzny.

– Na początek należy się zastanowić, jaki sposób pracy jest dla nas najbardziej efektywny. Czy jesteśmy bardziej aktywni z rana, czy raczej koło południa. To pozwoli ustawić kolejność wykonywanych zadań, priorytety i określić ile czasu na dane zadnie zwykle poświęcamy – tłumaczy Izabela Kielczyk.
Jak dowodzą eksperci z Centrum Badań nad Zaburzeniami Snu i Czuwania z Nowego Jorku, około godziny 10 rano przeciętnemu pracownikowi najłatwiej jest się skoncentrować na wykonywanych obowiązkach. W tym czasie mózg jest odpowiednio odżywiony i dotleniony, a więc gotowy na rozwiązywanie trudnych problemów, zagadek logicznych i pracy na pełnych obrotach.

Z kolei między 13 a 14 odczuwamy zmęczenie i spadek energii, więc możemy poświęcić tę godzinę na przykład na przeglądanie poczty czy segregowanie papierów. Po godzinie 18 efektywność pracy z reguły dramatycznie spada.
(…)